Burası Tartışma İçin Uygar Bir Yer

Lütfen bu tartışma forumuna halka açık bir park ile aynı şekilde davranın. Biz de paylaşılan bir topluluk kaynağıyız. Tartışma yoluyla yetenekleri, bilgileri ve ilgi alanlarını paylaşma yeriyiz.

Kullanım şartları Üyelik Sözleşmesi içerisinde ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. Bu kurallar topluluğumuzun insani yargısına yardımcı olacak ve bunu medeni kamusal söylem için temiz ve iyi aydınlatılmış bir yer olarak tutacak kurallardır.

Tartışmayı Geliştirin

Tartışmayı her zaman ufak bir şekilde geliştirmeye çalışarak burayı tartışmak için harika bir yer haline getirmemize yardımcı olun. Yazınızın siteye eklendiğinden emin değilseniz, ne söylemek istediğinizi düşünün ve daha sonra tekrar deneyin.

Burada tartışılan konular bizim için önemlidir ve sizler de sizin için önemliymiş gibi hareket etmenizi istiyoruz. Söylediklerinden bazılarına katılmasanız bile konulara ve insanlara, tartışmaya saygılı olun.

Tartışmayı geliştirmenin bir yolu, şimdiden gerçekleşmekte olanları keşfetmektir. Kendinize yanıt vermeden veya baştan başlamadan önce konulara göz atmaya zaman ayırın. Ayrıca, ilgi alanlarınızı paylaşan başkalarıyla tanışma şansınız daha yüksektir.

Katılmadığınızda Bile, Kabul Edilebilir Olun

Lütfen şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın. İnsanları değil, fikirleri eleştirin. Konuşmayı geliştiren mantıklı karşı argümanlar sağlayın.

Katılımınız Önemlidir

Bu topluluğun ilginç bir yer olmasını sağlayan, tartışmalara katılmayı seçen ve bunu yapmayanların önüne geçerek bu topluluğun geleceğini etkilememize yardımcı olun.

Söylem, topluluğun en iyi (ve en kötü) katkıları toplu olarak belirlemesine olanak tanıyan araçlar sağlar: yer imleri, beğeniler, yanıtlar, düzenlemeler ve benzerleri. Kendi deneyimlerinizi geliştirmek için bu araçları kullanın.

Topluluğumuzu bulduğunuzdan daha iyi bırakalım.

Bir Sorun Görürseniz Bildirin

Moderatörler özel yetkilere sahiptir; Bu forumdan sorumlular. Ama sen de öyle. Moderatörler sadece cezalandırıcı ya da polis değil, topluluk kolaylaştırıcıları olabilirler.

Kötü davranışlar gördüğünüzde yanıt vermeyin. Topluluğumuzu korumak için, moderatörler herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle herhangi bir içeriği ve kullanıcı hesabını kaldırma hakkını saklı tutar. Moderatörler yeni mesajları önizlemez; yöneticiler ve site operatörleri, topluluk tarafından gönderilen herhangi bir içerik için sorumluluk kabul etmez.

Daima Nazik Olun

  • Malum bir kişinin saldırgan, küfürlü veya nefret söylemi olarak değerlendirebileceği herhangi bir şey yayınlamayın.
  • Müstehcen veya müstehcen imalı herhangi bir şey göndermeyin.
  • Birbirinize saygı duyun. Bir kimseyi taciz etmeyin veya üzmeyin, kişileri taklit etmeyin veya özel bilgilerini açığa çıkarmayın.
  • Forumumuza saygı duyun. Spam yayınlamayın.

Bu genel bir forumdur ve arama motorları bu tartışmaları endeksler. O yüzden yazıklarınıza lütfen dikkat edin.

Lütfen Düzenli Olun

  • Yanlış kategoride bir konu başlatmayın.
  • Aynı şeyi birden fazla konuda çapraz göndermeyin.
  • Bir konuyu sürekli güncellemeyin.
  • “+1” veya “Anlaşıldı” mesajlarını göndermek yerine Beğen düğmesini kullanın. Mevcut bir konuyu radikal olarak farklı bir yönde almak yerine, Bağlantılı Konu olarak Yanıtla’yı kullanın.

Sadece Kendi Öğelerinizi Gönderin

İzinsiz bir başkasına ait dijital bir şey yayınlayamazsınız. Birisinin fikri mülkiyetlerini (yazılım, video, ses, resim) çalmak veya başka herhangi bir yasayı ihlal etmek için açıklama, bağlantı veya yöntem yayınlayamazsınız.

Sizden Güç Alıyoruz

Bu site dost canlısı yerel personeli ve sizler tarafından işletilmektedir. İşlerin nasıl olması gerektiğine dair başka sorularınız varsa, site geri bildirim kategorisinde yeni bir konu açın ve tartışalım !

Bu dökümanın son güncellenme tarihi: 31/05/2018