Buyrun Tartışalım

2007 den bu yana tam 10 yıl benimle bu rahatsızlık.10 yılda araştırmadığım öğrenmediğim bilgi kalmadı.
Serotoninden tut nöradrenaline kadar,reseptörlerden tut ketamin sentetiğine kadar.
Uyuşturucu madde kullanımı ile bedende başlayan hezeyanlar,saatler süren panik nöbeti,hiçliği yaşayıp dünyadan tamamen soyutlanıp yaşanan derealizasyon ve depersonalizasyon halleri ve o anlarda tamamen bozulmuş eskisi gibi düşünemeyen bir psikoloji.

Bu yaşanmışlıkla yaşanmamışlık arasında geçen 10 yılda bedenimi ve zihnimi inceledim ne olduda böyle oldu diye hep sordum kendime.

Bedenimi takip ettim,her sabahın erken saatlerinde,güneşin çıktığı anlarda dünyaya geri dönüp,hissettiğimi hissedip,ben psikolojisine tekrar kavuştuğumu,kapalı alan ve hava karardıktan sonra tekrar dünyadan uzaklaştığımı gördüm.

Bu detaylar beni tek sonuca götürüyordu o da kullandığım madde bedenimdeki normal işleyişi tamamen bozmuş ve bedenimin farklı tepkiler vermesine sebep oluyordu.Sorun kesinlikle psikolojimde değildi çünkü sabahları gelen rahatlama ile psikolojim tekrar düzeliyordu.

Bunları anlatmamın tek sebebi burdaki hiç kimse ne şizofreni ne de başka bir akıl hastalığı yaşamıyor.
Derealizasyon bozulmuş beden sisteminin fiziksel yansımasıdır.

İyi geldiğini düşünüyorsanız psikologlara gidin terapiler alın ama işleyişi bozulmuş olan bir bedeni psikolog yada düşünce ile geçirmeye çalışmak maalesef zaman kaybı.

Önceden yazmıştım tek sorun bedeni ele geçirmiş olan panik bozukluk.
Geçermi ? Geçer ama gerçekten nokta atışı yapıp doğru tedavi ile geçebilir.
5-10 yıl arasında ilaçlar kullanıp hiç yol alamayanlarda var maalesef üzüntü verici.
Farklı düşüncesi olan varsa tartışalım.