Neyim var?

Selamun aleyküm,
Biraz araştırdıktan sonra okb yada bipolar bozukluk olabileceğini düşündüm cidden birine anlatsam anlam veremez diye düşünüyorum. Çok garip düşüncelerim var biri hakkında bir gün iyi düşünürken ertesi gün onunla konuşmak istemiyorum. Herşeyi çok fazla yaşıyorum birini çok fazla seviyorum çok fazla nefret ediyorum vb. herşeye aşırı tepki veriyorum birinin söylediği birşeyi kafama takıyorum çok küçük bir ayrıntı olsa bile kafamda içimde bazı kelimeleri sürekli tekrarlıyorum her zaman son sözü ben söylemek istiyorum mesela birşeye dokunduğumda dur 5 kere daha dokunayım vb. düşüncelerim var. Dediğim gibi sinirlenince sanki ben değilim her şeyi yapabilirim ama sonrasında acaba yaptımmı diye düşünüyorum ne yaptım hatırlamaya çalışıyorum. Mesela arkadaşlarımın sürekli benimle ilgili kötü düşündüğünü bana güvenmediklerini hissediyorum ama bir yanım bunları benim abarttığımı biliyor. Bazen hiçbirşey yokken durduk yere ağlayasım geliyor mutsuz oluyorum şu andada çok karmaşık duygular içindeyim en iyi arkadaşıma onunla takılmak istemediğimi söyledim ve şimdi acaba neden böyle birşey yaptım diye düşünüyorum nedir bu ve bir çözümü varmı? yardımlarınızı bekliyorum okuduğunuz için teşekkürler.